Virtsu Kool

1., 2., 3. ja 4. klass Uluti laidu avastamas

6. märtsil otsustasime olla vahvad matkasellid ja tegime talvise avastusretke Uluti laiule. Paljudele oli see elu esimene käik mööda jääd üle mere ning ka esimene viibimine Ulutil. Ja mida me siis avastasime? Eks pildid näitavad ja mida ei näita, seda tuleb ise avastama minna. Muide, leidsime ka "kõrge" mäe, kust igaüks sai kelguga alla kihutada. Ja uskuge, meil oli tohutult lõbus, põnev, üllatusterohke ja seiklusrikas päev. Mis aga selle matka vast kõige tähtsam tulemus oli, on see, et üheskoos saime jagu väsimusest ja ergutasime üksteist, olime toeks ning leidsime, et kindlasti ei jää see meie viimaseks pikaks matkaks. 

Toredat matkamist kõikidele! Minge avastama, aga tehke seda turvaliselt! 

Pilte matkast näete siit:  https://photos.app.goo.gl/aHpF5VutZwYMuyAv1

Ventspils IT challenge

15. - 17. novembril toimus Ventspilsis Baltimaade IT võistluse finaal, kus eelvõistluse tulemuste põhjal osales ka Virtsu Kooli võistkond. Võistkonda kuulusid Jass Jasper Jõgi (5. kl), Rovar Kivisalu (4. kl) ja Ragnar-Marten Orgjõe (6. kl). 

Eelvõistlus toimus kodus ja võistluse ülesandeks oli kokku panna video, mis kajastab ühte probleemi, mis õpilaste arvates meie koolis esineb. Eestist oli osalejaid 316, kellede seast valiti välja 54 parimat ehk 18 kolmeliikmelist võistkonda. Hindamine toimus kolmes erinevas vanusegrupis, seega kutsuti igast vanusegrupist finaalvõistlusele 6 parimat võistkonda.

Kolm päeva Ventspilsis olid pikad ja teguderohked. Esimesel õhtul peale kohalejõudmist algas "foto-orienteerumine" õhtuses Ventspilsi linnas. Ülesandeks oli leida linnast üles erinevad objektid ja nende juures teha mingit tegevust kajastav foto. Peale foto-orienteerumist toimus tutvumisõhtu Ventspilsi "Loovuste majas". Korraldajad olid välja mõelnud erinevaid mänge ja võistlusi osalejatele, kusjuures võistkonnad moodustati kohapeal erinevate riikide õpilastest ja õpetajatest. Selle võistluse tulemusena sai võistkond, kuhu kuulus meie Ragnar-Marten kolmanda koha:

          

Teine päev oli finaalvõistluse päev, kus 4. - 6. klasside võistkonnad pidid lahendama arvutis 3 erinevat ülesannet: looma esitluse, kujundama 3 diplomit ja valmistama animatsiooni.

Pärast pikka võistluspäeva toimus peoõhtu erinevate tegevustega (karaoke, erinevad lauamängud, kahoot-test arvutite ja arvutite ajaloo kohta, jne). 

Kolmandal päeval külastasime huvitavaid kohti Ventspilsis, vaatasime "teadusteatrit" ning planetaariumis filmi tähtedest. Peale ekskursiooni toimus võistluse autasustamistseremoonia. Virtsu Kooli võistkond jagas 8.-10. kohta ehk jäime oma vanuseklassis üsna keskele. Arvestades sellega, et me päris täpselt ei teadnud, mis finaalvõistlusel teha tuleb, oli see üsna hea tulemus. Igatahes veetsime 3 vahvat, üsnagi väsitavat pikka päeva Lätis ning lapsed ootavad juba järgmise aasta võistlust. Miks mitte? Nüüd me teame, mis meid ees ootab ja mida harjutada ...

Hõimupäev

Meie kool tähistas juba täna, 18. oktoobril hõimupäeva. 2. ja 4. klass alustasid otsimismänguga. Jooksmist, sagimist ja põnevust oli küllaga. Lõpuks leidsid kõik oma ümbrikud hõimurahvaste keeltega üles ja võidi hakata otsingutelt saadud infot vormistama. Hõimukeelte puu sai igal rühmal kaunis ja sügiseselt kirju.

Pisut hiljem kogunes kogu koolipere aulasse. Kuigi seda kooliaastat on olnud vaid napilt poolteist kuud, oli kõikidel klassidel teistele midagi esitada. See on imetore. Kõlasid laulud ja pillimäng, luuletused ning 9. klassilt väike päevakohane ettekanne.

Selle toreda päeva lõpetas aga hoopis õpilaste ja õpetajatevaheline mõõduvõtmine võrkpallis ja lauatennises. Eestlane on ikka selline rahvas, kes tahab nii laulda, tantsida, pilli mängida, tarkusi koguda ja jagada ent ka sporti teha, oma kiirust ning osavust näidata.

Oli üks ülimalt vahva ja mitmekülgne päev.

Teksti autor on õpetaja Tiina, pilte tegi õpetaja Diana.

2. ja 4. klassi õpilaste meenutused Teadlaste Öö festivalist Haapsalus

 

Me käisime 29. septembril Haapsalus Teadlaste Öö festivalil. See oli  Haapsalu kultuurimajas. Kui me kohale jõudsime, siis seal ees oli kohe müüa robotid, need olid väga kallid. Me võisime minna ükskõik kuhu. Seal olid poed ja õpitoad. Võisime kõike näppida ja ühest poest ostsin ma omale spiooniprillid. Seal sai igasuguseid prille  proovida. Üks koht oli see, kus sai tantsida mängu järgi. Siis hakkas meil üks suukool. Seal räägiti kuidas pesta hambaid ja igasuguseid suu teemalisi asju. Kell 12.00 hakkas meil AHHAA päästeteater. Seal näidati, kuidas tulega käituda ja millega tuld kustutada. Nad tegid veel gaasiplahvatuse. Pärast seda hakkas meil söömine. Kui, me olime ära söönud siis me võisime jälle minna asju tegema. Natukese ajapärast pidime me ära minema. See päev oli vahva.

                                                                                                                                 Revo 4. kl

Käisime 29. septembril Teadlaste Öö festivalil. See toimus Haapsalus. Ühes suures saalis oli AHAA teadusteater. Seal räägiti tulest ja sellest, et mis juhtub, kui kallata vett põlevale õlile ning näidati sellist asja, mille nimi oli AHAA küünal. See oli selline, et pandi katseklaasi natukene küünlavaha ja siis kuumutati seda kuni vaha muutus vedelaks. Siis pandi katseklaas vette. Sealt pidi välja purskama tuld, aga meil purskas hoopiski tossu. Seal näidati ka, et mis juhtub, kui jätta gaasipliidil gaas sisse ning tekiks mingi väike säde. Oli ka virtuaalreaalsuse prillid, millega sai mängida mingit mängu. Seal oli ka lennuki simulaator, aga ma seda ei mänginud. Oli ka veel soojuskaamera, ma läksin selle juurde ja ma olin kollane. Seal oli müügil igasuguseid põnevaid asju, nende hulgas oli virtuaalreaalsuse prillid, stressipall, lima, hoverboard, igasuguseid roboteid ja droone, mis olid üpris kallid. Seal oli veel bluetooth kindad ning puidu graveerija. Kell 14:00 sõitsime me kooli tagasi.

                                                                                                                                Rovar 4.kl

Me käisime 29. septembril teadlaste öö festivalil. See toimus Haapsalus. Kell 9.00 hakkasime sõitma ja sõitsime 1 tunni ja jõudsime Haapsalu kultuurimajja. Ühes suures saalis oli hästi põnev, sealt sai osta asju. Ma mängisin lennuki simulaatoriga. Seejärel ma läksin teise laua juurde, kus olid mingisugused  prillid. Ma panin prillid pähe, need olid väga imelikud.  siis ma läksin uue laua juurde, seal pidi tegema viiest ruudust neli ruutu kahe kõrre liigutamisega. Pärast läksin virtuaalse reaalsuse laua juurde ja ma mängisin seda natuke. Ma  läksin, soojuskaamera juurde, et mõõta kui soe ma olen. Siis oli suukooli loeng. Kui loeng ära lõppes, siis läksime kinosaali ahaa teadusteatrit vaatama. Nad tegid tulega katseid ja rääkisid tulest. Kui see ära lõppes siis ma läksin Lihula bussi peale ja läksin trenni.

                                                                                                                                Aleks 4.kl

Läksime bussiga Haapsallu Teadlaste Öö Festivalile, mis toimus Haapsalu kultuurimajas. Seal nägime me ise kokku pandud drooni,  palli, mida sai tahvelarvutiga juhtida, legosid, mida sai kokku panna ja nii edasi. Mulle meeldis teadusteater väga, seal räägiti tuleohutusest ja ka sellest, kuidas tulega ümber käia. Siis näidati gaasiplahvatust, mis oli natuke hirmus. Aga enne seda oli hambaarsti loeng, kus räägiti, kuidas oma hammaste eest hoolitseda. Pärast neid kahte asja läksime bussi peale ja sõitsime koju. See päev meeldis mulle väga.

                                                                                                                              Ander 4. kl

Meie päev algas nii, et hakkasime kell 9.00 sõitma Haapsalu poole.  Me jõudsime sinna kell 10.00. Kui uksest sisse astusin, siis võttis silmad kirjuks. Ei teadnud, kuhu minna. Aga siis läksin vaatasin ühte robotit, kes liikus joont mööda. Seejärel läksin kommiroboti juurde ja sain ühe kommi. Siis läksin saali. Seal oli müüa igasuguseid asju. Läksin vaatama soojuskaamerat, siis nägi lausa läbi kilekoti asju.  Mulle meeldis eriti virtuaalne mäng. Kui väga kõrgele läksid, siis oli natuke hirmus. Ma ostsin lima, see oli väga veider, kui seda käes hoida. Siis läksime suukoolitust kuulama. Seal rääkis üks hambaarst, kui palju võib magusat süüa ja nt. suhkrupiirang oli 16 grammi päevas. Naljakas oli see, et siis läksid kõik ostma jäätist ja šokolaadi. Kell 12.00 hakkas AHHAA teadusteater. Seal näidati kaasiplahvatusi ja roosade juustega mees läks närvi, sest üks poiss karjus „alah abar!“ ja siis see lõppes. Peagi läksime kooli ja mängisin jalgpalli ning nii see päev lõppes. Oli vahva.

                                                                                                                              Sander 4.kl

Käisime kooliga Haapsalus. Mulle meeldis seal. Me vaatasime teadusteatrit, kus oli kaks meest, kes jutustasid tulest. Pärast saime ise süüa valida. Mina võtsin suppi. Oli hea supp. Siis tulime bussiga koju. Mulle meeldis väga.

                                                                                                                              Lineth 2. kl

Me tegime multifilmi ja käisime erinevates töötubades. Vaatasime, kuidas mehed rääkisid tulest ja kui see ära lõppes, siis meil oli natuke aega. Me tegime veel ühe multifilmi. Mulle meeldis see päev.

                                                                                                                              Andra 2. kl

Andra (2. kl) ja Pirgiti (3. kl) animatsioonid:

Teadlaste Öö mess Haapsalus

9. klassi õpilaste meenutused ja päeva jooksul kogutud teadmised.

Käisime reedel, 29. septembril Haapsalu Kultuurikeskuses Haapsalu Teadlaste Öö messil. Esmapilgul tundusid õpitoad ja asjad igavad, aga lähedasemal uurimisel panime isegi käed külge. Seal oli palju erinevaid inimesi, kes esitlesid erinevaid huvitavaid tehnoloogiaid ja palju muud.

Siinkohal mõned märksõnad, millega sellel päeval kokku puutusime.

Mess: noored, virtuaalreaalsus, soojuskaamera, tähtede ja kujundite kokkupanek, Rube Goldbergi masin, hambad, arst, arvuti, arvuti kokkupanek, 3D printer, robotid, laat.

Suukool: vesi, toit, hambapesu, suhkur, toiteained, hambaarst, hambaniit, hambakatt.

Teadusteater: AHHAA, tuli, päästmine, ohutusnõuded, kütus, hapnik, kuumus, plahvatus, gaas, gaasileke, õli, tulekustuti, tulekustutustekk, tulekahju.

Nüüd kõigest pisut lähemalt.

Messil saime tutvuda erinevate leiutiste ja tehnoloogiatega, paljusid asju ka ise katsetada.

3D-printer – põnevad asjad valmistatud printeri abil. Seda on tõeliselt huvitav vaadata. Sellega saab teha ka praktilisi igapäevaesemeid, nt lusikat.

Soojuskaamera – saab näha enda keha soojemaid kohti. Kui tulla sportimast siis tõenäoliselt oled üleni must läbi kaamera. Inimene, kes seal oli, rääkis selle kohta väga palju põnevat.

Just Dance – videomäng, mis on põnev viis enda liigutamiseks. Saab tantsida erinevate enda lemmiklaulude saatel. Väga huvitatud olid nooremad.

Tootearendus – sai ise kokku panna teiste ettevõtjate tootejääkidest uue toote. Sai mõelda innovaatiliselt. Hiljem saime teada, mis need jäägid tegelikult on.

Oomipood, vigurprillid – saime katsetada prille. Prillidel olid erinevad funktsioonid, nt spiooniprillid. See oli väga lõbus ja nendega sai nalja. Mõned väiksemad lapsed ostsid endale spiooniprillid kaasa.

Teaduskohvikus tutvustas suuhügieeni Suukool. Õpetati  hammaste tervishoidu, kuidas hoida hambad terved ja ilusad ning kuidas saavutada hea hingeõhk.

Hambaid tuleks pesta 2 korda päevas, vähemalt 2 minutit ning kindlasti kasutada hambaniiti. Söögikordade vahel peab hoidma vähemalt 3 tundi pausi, et tagada hammaste hea olukord. Janu korral tuleks vältida erinevaid mahlu ja karastusjooke ning juua nende asemel puhast vett. Paljud ei tea, et ka tavalistes mahlades ja maitsestatud vees on väga palju suhkrut, mis on hammastele väga halb.

Kui kukud oma hamba koos juurega välja, siis tuleks see kohe jooksva vee all ära puhastada ning oma kohale tagasi panna. Hamba tagasi panemiseks on aega kuni üks tund. Pärast tuleks esimesel võimalusel minna hambaarsti juurde, et hammas täielikult korda teha. Kui kukkudes tuleb hambast välja ainult kild, tuleks see üles otsida, puhtaks teha ning sellega hambaarsti juurde kiirustada. Sel juhul näeb parandatud hammas välja naturaalsem.

Hammaste eest tuleks hoolitseda korralikult, kuid mitte üleliigselt. Puhtad hambad on tugevamad ning tervemad, kuid kui neid liiga tihedalt pesta võivad need ära kuluda.

Viimane koht, mida külastasime, oli AHHAA teadusteater „Päästeteater“, mis toimus suures saalis.

Seal rääkisid 2 meest tulest, selle koostisest ja kuidas tuleb käituda, kui mingi asi põlema läheb ning vahenditest, mis aitavad tuld kustutada.

Jutustati, kuidas tuli tekib ning mida selleks vaja on. On vaja kolme asja: kütust, temperatuuri ja hapnikku. Kui üks neist ära võtta, kustub tuli. Seda meile ka demonstreeriti. Üks teadlane pani enda kinda peale kütust, milleks oli piiritus, ning pani selle põlema. Kui ta käega vehkis, kustus tuli, sest temperatuur läks liiga madalaks. Tehti ka katse, kust võeti hapnik ära. Tehti tuli ning kustutati see CO2 tulekustutiga. Hapnik kadus hetkeks, mille tõttu kustus tuli.

Näidati ka, mis juhtub, kui valada põleva õli peale vett. Leek läks suuremaks, sest õli tihedus on veest väiksem. Õli jäi peale, vesi jäi alla. Temperatuur oli nii suur, et vesi aurustus ära, pritsides õli ülesse. Leek läks suuremaks.

Viimane katse, mis tehti, näitas, mis juhtub kui majja läheb gaasi ning kui seal on vanad elektrijuhtmed. Teadlased panid kasti gaasi ning tekitasid sädeme. Kasti sees toimus plahvatus, sest oli olemas kõik vajalik: kütuseks oli gaas, hapnik oli olemas ning samuti oli ka temperatuur, mille andis elekter.

Oli huvitav päev ning me saime teada palju huvitavat tule kohta, mida me varem ei teadnud. Nägime ka kuidas see päriselt toimub, tänu katsetele. See oli üks huvitav ning õpetlik teater.

Oli tore teadusteater ja tundub, et kõik jäid rahule.

Toome veel ära mõned huvitavad faktid, mis selle päeva jooksul teada saime.

* Kõva toit on hammastele parem kui pehme, nt porgandid on väga head.

* Inimestel, kes ei loputa peale hambapesu täiesti korralikult suud (st, jätavad hambapasta korralikult loputamata), on 30% tervemad hambad.

* Hambaharja tuleks vahetada iga 2-3 kuu tagant.

* Peale hambapesu tuleks oodata vähemalt pool tundi enne kui sööma hakata.

* Huule- ja keeleneedid, mittesöödavate asjade närimine jne kahjustavad hambaid.

* Peale igat söögikorda hambaid pesijad kahjustavad oma hambaid.

* Huuletubakas on hammastele väga ohtlik, sest selleks, et see imenduks, on seal sees väikesed klaasitükid, mis lõhuvad igemeid.

* Tikk süttib ~300 kraadi juures, põleb ~800 kraadiga.

* Sigaret põleb ~700 kraadiga.

* Küünal põleb ~1400 kraadiga.

* Elektrisäde põleb ~3500 kraadiga.

* Parafiini keemistemperatuur on väga lähedane selle põlema süttimise temperatuurile.

*vVeega õli kustutamine on halb mõte, sest õli on kergem kui vesi, vesi läheb selle alla ning hakkab keema. Nii pritsib see põleva õli laiali. Sellepärast muutuvadki leegid suuremaks.

* Virtuaalreaalsusega on võimalik luua programme, mis võimaldavad näha maja selle seest isegi enne selle valmimist.

* Näonahk võib vajada kas niisutava või kuivatava toimega kreeme.

* On võimalik teha prille, mis muudavad nägemist erinevat moodi, nt panevad sind nägema kõike ~10 kordselt või isegi rohkemalt.

* Soojuskaameral tähistab must kõige soojemat ning sinine või lilla toon kõige madalamat temperatuuri.

* Klotsidest on võimalik teha väga keerukaid puslesid.

* On olemas masinad/tööriistad, millega saab mõõta näo niiskust ja elastsust.

 

Meie kool on programmi Edu ja Tegu võrgustiku liige!

Virtsu Kool kuulub ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu võrgustikku. Mida see tähendab? Kõigepealt seda, et meie koolis rakendatakse alates sellest õppeaastast Edu ja Tegu programmi toel ettevõtlikkust arendav õpikäsitlus. Teiseks, ettevõtlusõpet viiakse läbi süsteemselt, lõimides erinevaid haridustasemeid ja aineid. Kolmandaks teeme koostööd  asutuste ja ettevõtetega, et tutvustada noortele ettevõtlikkuse erinevaid vorme ja väljundeid. Selle kõige tulemuseks on ettevõtlik noor, kes on loov, lahendustele ja uuendustele orienteeritud, iseseisev ja kohanemisvõimeline erinevates olukordades, oskab teha koostööd teiste õpilaste ja õpetajatega ning seeläbi on läbilöögivõimeline igal erialal.

Ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu viib ellu Haridus- ja Teadusministeerium ning seda toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Meie kooli 6.-8. klassid Lihulas Teadlaste Öö festivalil.

28. septembril võtsid meie 6.-8. klasside õpilased osaTeadlaste Öö festivalist, mis tõi Lihulassekümneid lektoreid ja töötubade läbiviijaid ning sadu lapsi üle kogu Lõuna-Läänemaa. Meie enda õpetajad Jüri, Meelis ja Stanislav tegid põnevaid töötube: Jüri näitas tolmuimeja abil väikestele vaakumi põhimõtteid. Meelis tõestas veel kord, et bioloogia on põnev, võimaldab eksperimenteerida ja omal käel kogeda loodusjõude. Ning Stanislav tutvustas psühholoogiat läbi meeskonnamängu. 

Suur kummardus korraldajatele Lihula Gümnaasiumist, kelle seas ka meie enda Peeter Hermik! Järgmisel aastal uuesti, suurema innuga veel.

Teadlaste Öö 2017 tuleb taas!

Iga aasta tasub septembri lõppu oodata, sest siis on teadus, katsed, põnevad avastused ja ülikooli professorid kooliõpilastele lähemale tulemas. Sel aastal oleme 28. ja 29. septembril külastamas lausa kahte toimumispaika. 6.-8. klassid sõidavad 28. septembril Lihulasse, kus teiste seas viivad erinevaid töötube läbi meie enda õpetajad Jüri, Meelis ja Stanislav.

29. septembril aga meie kõige nooremad (1.-5. klassid) ja meie kõige vanemad (9. klass) sõidavad Haapsalusse, kus teadushullud Läänemaalt ja mujaltki kokku tulevad. Ole terve, ole kohal ja ole osavõtlik!

2017/2018. õppeaasta tunniplaan.

2017/2018. õppeaasta tunniplaan seisuga 01.09.2017 on saadaval siin: TUNNIPLAAN 2017/2018 

2017/2018. õppeaasta olulised kuupäevad!

Et oma õppimist ja edusamme planeerida, tasub kohe üles märkida mõned olulised kuupäevad - millal vaheajad on, millal tasemetööd ja eksamid. Kogu vajalik info selle kohta on saadaval siin:  OLULISED KUUPÄEVAD

9. klassi viimane koolikell põhikoolis!

Alles see oli, kui nad kõik oma väikeste sammukestega meile kooli tulid. Nüüd juba suured, iseseisvaks eluks valmis ja täis indu kodupesast välja lennata.

Reedel, 26. mail kõlaski nende eludes viimane põhikooli koolikell - pikalt, nukralt ja samas rõõmsalt. Terve kool oli kogunenud 9ndike auks aulasse, et koos meenutada lõbusaid hetki, laulda tervituslaulu ja mõtiskleda tulevikust. Tuult tiibadesse!

 

Väike õppekäik kolmandasse tuuleparki

 

Kevad on tore aeg, nii palju saab õues käia ja põnevat näha, kuulda ning kogeda. Täna käis 3. klass Virtsu tuulepargis nr 3. Kogu tee saatis meid lõbus lindude laul, nii mõnegi neist tundsime ära – nt metsvindi, väikese lehelinnu, tihase laulu. Tuletasime meelde õpitud taimede nimetusi ja neidki leidsime tee äärest mitmeid. Mõned sellised taimeliigid jäid samuti meie vaatevälja, mille nimesid ei teatud  – nt pääsusilm, anemoon, ojamõõl – järgmisel korral on ehk need ka meeles.

Eriti head meelt tegi aga see, et kuulsime konna häält, see polnud krooksumine, oli rohkem selline kõrina ja urina vahepealne hääl, oletame, et see võis olla kõre.

Taas oli meil mõnus ja meeldiv käik loodusesse.

 Tekst ja pildid õpetaja Tiinalt

2016/2017 õa loovtööd edukalt kaitstud.

Reedel, 19. mail toimus kooli aulas selle õppeaasta loovtööde kaitsmine. Meie koolis on loovtööd võimalik sooritada alates 7. klassist, 9nda lõpuks peab see riikliku õppekava kohaselt olema tehtud. Võimalusest kohe esimesel aastal loovtööga ühele poole saada haarasid kinni 6 õpilast, kes mitme kuu pikkuse töö tulemusena esitasid oma projektid. Esitlusele tuli 2 projekti, kummaski meeskonnas 3 õpilast.

Trinity Õismets, Mart Mikiveer ja Rando Fabritsi mõtlesid välja, planeerisid ja kirjutasid valmis "Virtsu Kooli orienteerumismängu" juhise. Viisid läbi ka praktilise katse, kus 6. klassi õpilased ja õpetajad tegid mängu kaasa. Olles saanud tagasisidet mängu kohta, täiendasid juhiseid, lisades orienteerumispunkte ja -ülesandeid. Edaspidi saab mängu kasutada õppetöös, nt oma kodukoha ajaloos või lõimitud õppes.

Ly-May Raudkivi, Richard Toming ja Ksenija Popova loovtöö oli "Virtsu Kooli I jüriööjooks" - jooksuüritus, mis paljudes teistes koolides on pika traditsiooniga, ent meil siiani puudunud. Noored valmistasid jooksusündmust ette, planeerisid ja viisid läbi. Tegid ise kõike, alates jooksuraja koordineerimisest kuni diplomite ja medaliteni välja. Loodetavasti jääb traditsioon püsima ning juba järgmisel aastal aitavad nad selle kinnistamisel!

Mõlemad projektid said arvestatud. Aitäh juhendajatele, komisjoniliikmetele ja kõigile, kes noortele kaasa elasid!

 

3. klass Vanalinna all

Kevad meelitab iga hetkega üha rohkem õue ja nii me otsustasimegi kolmanda klassiga minna Vanalinna alla. Miks just sinna? Aga ikka seepärast, et esimestes tundides lugesime ja rääkisime lindudest ja nende pesadest, tasandilistest ja ruumilistest kujunditest ning vaatasime Andri Vatsfeldi 3D arvutianimatsiooni vanast Virtsu vasalllinnusest. See kõik tuli ju päriselt ka üle vaadata.

Jalutuskäik oli vahva, nägime ja tegime kõike seda, mida plaanisime, aga mitte ainult. Kuutõverohi ja vereurmarohi said meelde tuletatud, tutvusime punalutikaga ja kõikidele üllatuseks nägime ka vaskussi. Üks üsna ülbe rästik jäi samuti meie teele. Meie teda ei seganud, vaatasime natuke ja jätsime ta oma asju edasi ajama. Kalurid olid just oma räimesaagi paadist maha laadinud, õnneks oli üks kastike veel paadis, räimede hulgas oli ka üks tuulehaug. Jälgisime, kuidas kalapaat kai äärde pandi ja järgmist mereleminekut ootama jäeti. Loomulikult leidsime ka mõned head lutsukivid ja viskasime nendega „lutsu“.

Kaks tundi möödusid imeruttu, ootame juba järgmist õueseiklust.

Tekst ja pildid õpetaja Tiinalt.

Ühisõppepäev Vatla Kooli noortega.

Kui vanemad õpilased eelmise päeva teatrireisist taastusid, olid meie nooremad 5. mail tundides, et üheskoos Vatla Kooli õpilastega tarkusi omandada. Õpetajate Tiina ja Heli valvsa pilgu all õpiti nii maja sees kui väljas, vatlakad tutvusid meie maja, tundide ja õpetajatega. Kes teab, ehk otsustab nüüd mõni neist lastest Virtsus oma kooliteed jätkata?

Põnev päev tuli, ootame häid külalisi tagasi!

Kultuuri täis projektõppepäev.

Neljapäeval, 5. mail, asus seltskond Virtsu Kooli õpilasi (6.-9. klass) pärast tunde teele Viljandi suunas. Reisi sihtpunkt: Ugala Teater Viljandis, etendus "Tasujad".

Enne Viljandisse jõudmist tegime vahepeatus Pärnus, kus külastasime Lydia Koidula majamuuseumi ja Uue Kunsti Muuseumi näitust. Uue Kunsti Muuseumis tuli õpilastel taieseid uurides samal ajal täita ka töölehti, mida õpetajad neile mõeldes valmistasid. Õpilased töötasid usinasti, kunstist ja ajaloost pea paks ja töölehed vastustest pungil.

Pärast näituste külastamist pisut vaba aega kõhu kinnitamiseks ja meie reis jätkus Viljandi suunas, et lõpetada päev uuendusliku ja huvitava teatrietendusega.

8. klassi üleminekueksamite kuupäev muutunud

Et meie kaheksandikest kergejõustiku-huvilised ei jääks maakonna suurimast spordiüritusest kõrvale, muutsime üleminekueksamite kuupäeva. Eksamid toimuvad nüüd 24.05, algusega kl 9:00.

Aga et selle täiendava nädalaga oleksid tulemused briljantsed, kergejõustikumedalid säravaimad ja silmad võidust rõõmsad!

Emakeelepäev

Teisipäev, 14.03, on üleriigiline emakeelepäev. Selle päeva puhul organiseerisid meie 8. klassi tüdrukud emakeelevõistluse kogu kooli õpilastele. Võistluse ülesanded olid koostatud kahele vanuserühmale - noorem vanuserühm (1. - 6. klass) ja vanem vanuserühm (7. - 9. klass).

8. klassi õpilane Lii, kes oli üks võistluse organiseerijatest, kirjutab:

Kokku oli 9 tiimi: 4 nooremate vanuserühmas ja 5 vanemate vanuserühmas.
Aulas oli punkt, kus tuli kokku panna kõnekäänd ja selle tähendus. Kokku oli 11 kõnekäändu. Selles punktis oli juhendajaks Kristiina.
Teisel korrusel, inglise keele klassi ukse taga, olid Kerstin ja Merili, kelle juures tuli nende ütlemise järgi võõrsõnu kirjutada. Kokku oli 6 sõna.
Teisel korrusel, muusikaklassis, olid Rena-Emily ja Lisanna, kes lasid õpilastel ära arvata, millist eesti laulu nende telefonist kostis. Vastusevariandid olid ette antud ja võistlejad pidid nende seast õige valima. Noorematele mängiti ette 9 laulu ja vanematele 21.
Esimesel korrusel, fuajees, oli Kerli, kes kontrollis õpilaste kokku-lahku kirjutamist. Noorematel oli võimalik saada 11 ja vanematel 13 punkti.
Fuajees oli ka Pilleriin, kelle juures testisid kõik oma taibukust mõistatustega. Kokku oli 9 mõistatust.
Ja aula taga olin mina, Lii ning panin kõiki võõrsõnadele tähendusi otsima. Nooremad said seda internetist otsida ja vanemad pidid sõnaraamatust otsima. Mõlemad vanuserühmad pidid otsima tähenduse 6-le sõnale.
Noorematel oli võimalik kokku saada 52 punkti ja vanematel 66.

Nooremate seas sai esimese koha tiim nr. 4 ja vanemate seas võitis tiim nr. 1.

Vanemad õpilased Oma Rada üritusel Haapsalus

Tuleviku planeerimine on keeruline, eriti veel siis, kui oled jõudmas põhikooli lõppu. Et valikuid tutvustada ja aidata noortel oma otsuses kindlusele jõuda, käisime 8. ja 9. klasside õpilastega 3. märtsil Haapsalu Kutsehariduskeskuses (HKHK) haridusmessil "Oma Rada 2017". Õppepäev täis küsimusi ja vastuseid, tulevikku vaatamist ja mineviku hindamist.

Õppimisvõimalused erinevates gümnaasiumides ja kutsekoolide, põnevad töötoad ja HKHK enda tutvustamine - kõike oli, ja kuhjaga! Meie laste absoluutseks lemmikuks sai muidugi kokandusvõimaluste tutvustamine HKHK köögis.

3. klass Laelatu puisniidul kevadet otsimas

 

Täna veel meri on jääs,

kuid kevad hiilib vaikselt ligi.

Tal päiksekiir sädeleb käes

ning purikailt tilkumas higi…

                                   T.M.

Nii me siis seda kevadet otsima läksimegi. Esmalt küll uurisime Laelatus teadetetahvlilt, mis see puisniit on ja mida huvitavat on selle kohta kirjutatud.

Otsimise tulemusena leidsime, et sipelgad on oma pesades alles päikest ja soojemaid ilmasid ootamas, sinilillede pungad veel imepisikesed, kuid üksikutel julgematel sarapuudel olid juba urvad pikemaks veninud ja nägime ka ühte emasõit nina välja pistmas. Küllap oli neid rohkemgi, aga meie neid ei näinud. Luiged lendasid tiibade vihinal meie peade kohal ja otsisid lagedat vett. Kõige olulisem on aga see, et kevade lõhna oli kõikjal tunda ja tuul maalis meie põsed mahedalt roosakaks. Iga päevaga jõuab suur kevad meile aina lähemale.

Mõnusat kevade avastamist teistelegi!

Piltide ja teksti autor õpetaja Tiina

Valgus, kaamera, läks!

Toimekad noored jõuavad palju. Seepärast kutsusime kooli professionaalseid reklaamitegijaid, et meie 8. klassi õpilastele filmi valmistamist õpetada. Eesmärgiks Hooandja projekti jaoks teha üks korralik video, millega lõpuks Virtsu Kooli Klaveritegu ka reaalselt teoks saab.

Kaamera käsitlemine, valgustus, stsenaarium ja tekst, osatäitjad ja operaatoritöö - noored möllasid nagu karastunud filmimehed. Erinevaid rolle said nii nooremate klasside õpilased kui ka õpetajad Tiina, Heli, Peeter, isegi direktorit kamandati kaamera ette sõna võtma!

Oskuste, tehnika ja nõuga aitasid Johannes Arro ja tema meeskond.

Kogemuste jagamine ettevõtlusõppes

9. veebruaril käis kaheksandikega oma kogemustest, hirmudest ja väljakutsetest ettevõtjana vestlemas teenusdisaini ja fotograafiaga tegelev, äsja ettevõtjateed alustanud Mari Arnover Tallinnast. Mari on üdini praktik, kes töötanud turunduse, brändide loomise ja teenuste kujundamise valdkonnas väga kaua. Alates sellest aastast otsustas ta hakata iseenda ülemuseks, alluvaks ja töörügajaks. Oma motiividest, hirmudest, ootustest ja vajalikest oskustest käiski Mari kaheksandikele rääkimas. 

Küsimustest ja muljetamisest puudu ei tulnud, mida märkis ka meie külaline. Aitäh, Mari, et meie juurde sattusid ja enda kogemust jagasid!

 

Kohtumine kirjanik Wimbergiga

20. jaanuaril oli taas Vatla, Kõmsi ja Virtsu koolide 1. – 6. kl õpilastel imepärane võimalus kohtuda ühe vahva kirjanikuga. Külla oli tulnud Jaak Urmet e Wimberg - see on tema kirjanikunimi. Külaline valis igale klassile ette lugemiseks paar luuletust. Esitas ta neid aga nii lustlikult, et naerurõkatused ei vaibunud. Nii mõnigi ilmselt leidis , et luuletused polegi igavad ja arusaamatud. Kell tiksus aga uskumatult kiiresti ja juba oli käes aeg küsimuste esitamiseks. Neist puudust ei olnud, käed aina tõusid, küsimused kõlasid ja külaline muudkui vastas oma muhedal toonil. Kohtumise lõpus sai igaüks, kes soovis, Wimbergilt ka autogrammi ning temaga koos pildistada.

 

Saime võrratu kogemuse osalisteks ja jääme ootama uusi kohtumisi toredate ning huvitavate inimestega.

Kuidas kirjanik oma luuletust luges, saad vaadata järgmiselt lingilt: https://goo.gl/photos/FwEfNJgagWZyjxBx8 

 

Loodusõpetuse e-tasemetöö katsetus meie koolis.

Vahva tunne, kui sinu kool on valitud väärikasse seltskonda - nimelt testima üleriigilist e-tasemetööd loodusõpetuses! Eelmisel aastatl viidi Tartu Ülikooli eestvedamisel läbi üle Eesti pilootprojekt "Nutiseade igasse tundi - õnn või õnnetus?". Selle tulemusel selekteeriti need koolid ja klassid, mis 2017.a. pidi testima ühtset üle-eestilist e-tasemetööde keskkonda. Virtsu Kool valiti üheks neist testijatest!

Nii istusidki 12. jaanuari hommikul meie 7nda klassi vaprad ja ilusad arvutite ette, et loodusõpetuse e-tasemetööd testida, oma tulemustega Eesti hariduselu edendada ... ja eks ikka oma teadmistele otsa vaadata. Hakkama saime, aega jäi kommide söömiseks ülegi.

Täname usalduse eest Haridus- ja Teadusministeeriumi, SA Innove ja Tartu Ülikooli.

Ettevõtete külastamine 1. detsembril

Ettevõtlusõppe raames käisid meie kooli 8. klassi õpilased detsembri alguses Haapsalus. Eesmärgiks oli oma silmaga näha ja uurida, kuidas suured ettevõted toimivad. Võtsime sihikule Haapsalu Uksetehase ja Haapsalu Veepuhastusjaama. Mõlemad oma valdkonnas tähtsad, Uksetehas ka Eesti suurim omataoline. Käisime ringi, uudistasime tootmisprotsesse, küsisime ja tegime mõned pildid ka.

Mõni kaheksandik jagas ka oma muljeid päevast, ühtlasi panime paika ka uued sihid ja külastused.

"Need külastused peaksid avardama silmaringi, ... läbi külastuste saame teada ka paberitööst, mis ettevõtetega kaasneb", Alari Nuut

"Need külastused andsid mulle teada, kui palju tööd ja vaeva läheb tegelikult uste valmistamiseks ja kust tuleb enamus Haapsalu veest, ja kus selle kvaliteeti kontrollitakse", Lii Urb.

"Ettevõtted, mida külastame, annavad mulle uusi kogemusi, teadmisi, nippe, inspiratsiooni, aitaksid võib-olla isegi valida tulevikus ametit, või annavad ideed ise luua ettevõtet", Lisanna Pikla.

"Tulevikus sooviksime minna mõnda suuremasse ettevõtesse, nt Kalevi kommivabrikusse, sest üldjuhul tarbime suuremate firmade toodangut pea igapäevaselt", Elger Loops.

Mis muud kui kevadel bussile hääled sisse ja magusatootja suunas!

 

Projektipäev 26. novembril

Et õppetöö oleks mitmekesine ja kaasahaarav, on aeg-ajalt tarvis klassitunnile vaheldust. Seepärast korraldame 26. novembril (laupäeval) ühe erilise projektõppe-päeva. Miks see päev eriline on? Esiteks, õpime kella 9-12 vahel koos Kõmsi Algkooli õpilaste ja õpetajatega rühmades. Teiseks on sel päeval toimumas koolis heategevuslik laat - kõik, mida õpilased (ja vanemad-vanavanemad) välja mõtlevad, tuleb kaubaks heategevuslikul eesmärgil. Ning kolmandaks, tuleb meile külla Märt Avandi! Just - spetsiaalselt meie jaoks, meie kooli, ning tema esinemine on avatud, oodatud kõikse ümberkaudne rahvas. Täpsemat infot päevakava kohta jagame jooksvalt, aga kalendrisse võib juba punasega märkida küll.

Ahjaa, selle 1 päeva võrra varem alustame ka koolivaheaega - ehk siis 21.12.2016 tunnistused kätte, ja viuhti!

Algklasside õppematk Puhtusse

Meie laste jaoks on meeldivaks traditsiooniks iga-aastased õppekäigud Puhtusse - üks kord kevadel, kui loodus ärkab õide; teine kord sügisel, kus kõike see ilu ja õitsemine täies hoos. 27. septembril võtsimegi ette 1. kuni 4. klasside õpilasi, kaasas õpetajad Heli, Tiina ja Stanislav, ning matkasime Puhtulaiule ja tagasi. Eesmärgiks nagu ikka - näha, mis meie ümber looduses toimub, millised lõhnad, värvid, materjalid meid ümbritsevad, orienteeruda looduses ja omal jalal pärast ka tagasi tulla.

Kevadel uuesti!

 

Teaduste Öö õppepäev meie koolis

Iga aasta septembrikuu viimasel reedel korraldatakse üle-Euroopalist „Teadlaste ööd“ – siis teadlased ei maga, ja teadusasutuste uksed on kõigile avatud.

Eestis on see üritus „AHHAA“ keskuse eestvõttel laienenud terve nädala kestvaks festivaliks, sel aastal toimus ligi 1000 sündmust üle Eesti. Sel aastal osales meie kool sellel festivalil esmakordselt. 

Eelmisel neljapäeval, 29. septembril tegutses üheskoos kogu kool ja lasteaia vanem rühm, lisaks külalistena Lihula Gümnaasiumi 8. klass. Sündmuse korraldustoimkonda kaasati 5 Lihula gümnasisti. Teaduskeskusest „AHHAA“ saabus meile külla planetarist Margus Aru koos päikeseteleskoobiga. 

 

Avatud oli 4 töötuba: „MÜSTILINE“, kus tehti tutvust holograafiaga; „PLASTILINE“, kus valmistati bioplasti ja söödavat paberit, „ÕHULINE“, kus uuriti õhurõhu ja selle puudumise mõju ning „KOSMILINE“, kus avastati Universumi saladusi. Päev lõppes kokakoola joogist ja „Mentose“ kommidest valmistatud „saluudiga“.

Õppetöö algus juba sel nädalal!

Märkamatult on suvi lõpule jõudnud, järjekordne õppeaasta kohe algamas. Uuel aastal on õpetaja Aire lisaks inglise keelele ka kirjandust õpetamas (5.-6. klass), õpetaja Stanislav inglise keelt 7. klassile ja ettevõtlust 8. klassile. 

Suve jooksul sai valmis inglise keele klassi uhke seinamaal - õpetaja Aire mõtte- ja kätetöö. Juba 2.09.2016 saab seda oma silmaga näha! 

Loovtöö korraldus

Kogu materjal loovtööde kohta on koondatud eraldi veebilehele http://loovtoo2015.weebly.com/

Virtsu Kooli lõpueksamite analüüs, võrdlus Eesti keskmisega

Meie kooli veebiraamatukogu

Õpilaste loovtöödest, muljetest ja emotsioonidest saab vahel kokku toreda raamatu, mistõttu otsustasime avada omaenese veebiraamatukogu. Esimesed raamatud on juba olemas!

Palun lugema!

 

Kooli töötajad 2016/2017

Õppeaasta infoleht

Õppekava, kehtib al 25. 11. 2011

Põhikooli riiklik õppekava

Lingikogu

VIDEOD

827 views