Virtsu Kool

Robootikaringi tulemused Laagrist.

13. jaanuaril toimus Laagris traditsiooniline First Lego League võistlus robootikas, kus võtsid osa ka meie tehnikahuvilised. Kokku oli võistkondi 36, ning meie tulime 27. kohale. Kusjuures puhtalt robootika ülesande arvestuses (ehk siis robotite programmeerimine ja ülesandelaual missiooni täitmine) olid meie võistkonna parimaks saavutuseks 65 punkti, mis selles kategoorias andis neile koha esikümne piirimail! Igati õnnestunud, väärt kogemus ja vihiku täis märkmeid ja juhiseid, et järgmisel aastal vähemalt esikolmikusse jõuda!

Vägevasse meeskonda kuulusid Kirill Semenov, Rovar Kivisalu ja Martin Ääremann, juhendajaks roobotikaringi vedaja Jüri Mõniste

Hõimupäevale pühendatud kontsert.

Eelseisval laupäeval, 21. oktoobril, tähistatakse hõimupäeva - koguni 99. korda. Me ei saanud sellisest sündmusest mööda vaadata, seda enam et tegemist suurepärase põhjusega väikeseks kontserdiks. Mõeldud, arutatud, tehtud! Nii väiksemad, keskmised kui suuremad õpilased esitasid erinevaid laule, nii eesti kui inglise keeles, mängisid pille, lisaks tegid 9. klassi õpilased väikese ettekande soome-ugri keeltest.

Lühike, siiras ja kõiki kaasav üritus - kummardused eelkõige meie muusikaõpetajatele Anule ja Piretile, aga ka kõigile teistele, kes sellise südamliku ürituse toimimisele kaasa aitasid! Ning loomulikult - AITÄH MEIE ÕPILASTELE!

Spordipäev "Õpilased vs õpetajad"

Meie koolis on palju tublisid sportlasi, nii õpilaste kui õpetajate seas. Kes aga on tugevaim, jookseb kiiremini ja palliga osavam on - seda püüdsime täna selgeks teha. Vanemad õpilased võistlesid õpetatajatega kahel alal: et meie õpetajate seas palju palliässasid, siis üheks alaks sai võrkpall. Ning kuna õpilaste seas on hulganisti lauatennisevõlureid, siis teine ala oligi lauatennis. 

Tulemus? Kinnitasime peaaegu teaduslikult, et kõvad pähklid on nii õpetajad kui õpilased. Võrkpallis toimus tasavägine võitlus, kus otseselt võitjat ei selgunudki. Küll aga lauatennises ei jätnud meie noored õpetajatele ühtki võimalust, võites puhtalt ja kaljukindlalt.

Aitäh osalejatele, võitlejatele ja pealtvaatajatele! Kevadel jälle, siis juba suurejooneliselt.

Virtsu vägevad jalgpallurid tõid medali!

18. septembril toimus Lihulas jalgpalliturniir, kus selgitati välja Läänemaa Koolispordi Liidu parimaid 7.-9. klasside seas. Virtsu Kool oli kaljukindlalt esindatud, pidades maha väga pingelisi lahinguid. Poolfinaalis jäädi penaltitega alla hilisemale võitjale Lihula Gümnaasiumile (normaalaja lõppseisuks tasavägine 3:3). Kolmanda koha matšis meie noormehed ei vääratanud ja võitsid tulemuseha 3:1. Kolmas koht! Pronksmedalid kaela said: Alari Nuut, Allex Rummel, Eerik Pank, Elger Loops, Geron Noor, Kaaro Saatmäe, Mart Mikiveer, Reno Remec Kilp, Romet Purgas ja Sten Lääts

Korralik töö ja suurimad tänud, noormehed! Sügav kummardus treenerile Eduardile

Esimene medal sel õppeaastal!

See, et Trinity Õismets on kõva sportlane, saime kinnitust juba ammu. Tänavu tõstab Trinity latti aina kõrgemale. Õppeaasta alguses toimus Haapsalus Läänemaa põhikoolide mitmevõistluse turniir, kus Trinity esindas väga edukalt Virtsu Kooli: III koht punktisummaga 3395, igati uhke ja kiiduväärt saavutus!

Lasteaia koolieelikud käisid kooliga tutvumas.

"Oh, kooliaeg, kooliaeg, millal sina tuled...", nii võiks iseloomustada eile koolis valitsenud meeleolu. Koolieelikutest lapsed, nii Virtsust, Kõmsilt kui Vatlast, olid eile koolielu nuusutamas. Käisin tundides, mängisid pille ja proovisid 45 minutit järjest tunnist osa võtta. Muljed? Igati äge, kõigile osapooltele meeldis - nii et ootame sügisel tagasi!

Klassikaraadio tuleb meile külla!

Sari "Klassikaraadio tuleb külla" on ammu tõestanud oma tähtsat rolli klassikalise muusika toomisel koolinoorteni. Sel kevadel külastavad ka meid noored andekad interpreedid, et tutvustada õpilastele, õpetajatele ja kõigile huvilistele klassikalist muusikat oma headuses. Uudislugu ERR-i kodulehelt: Klassikaraadio Läänemaal

Jäta siis meelde: 10. mai, algusega kl 10:00, kohaks Virtsu Kooli aula. Kontsert kõigile tasuta - nii et vanaemad-vanaisad, sõbrad-tuttavad, kõik meile!

Kevadine kontsert 12. mail!

Puhume kevadele hoo sisse kontserdiga - sel korral juba meie uue pilliga! Aeg on 12. mai, algus kell 14:00, ja kohaks nagu ikka Virtsu Kooli aula.

Tule ise, võta kaasa kogu pere ja kõik tuttavad - ootame teid!

Virtsu Kooli I Jüriööjooks

Meie koolis pole jüriööjooksu varem korraldatud - see pisike viga pidi parandatud saama! Mõeldud, tehtud: 24. aprillil toimus Virtsu Kooli I jüriööjooks. Kolm meeskonda meilt, üks Kõmsilt ja üks Vatlast, õpetajad Maarja, Heli, Tiina ja Stanislav abiks, hulganisti pealtvaatajaid ja Virtsu laululava. Tulemuseks vinge jooksupidu, täis adrenaliini ja võistlusvaimu!

Üritust korraldasid meie tublid seitsmendikud Ly-May Raudkivi, Ksenija Popova ja Richard Toming oma loovtöö projekti raames. Juhendas õpetaja Maarja. 

Aitäh Mai Jõeveele ja kõigile tublidele abilistele!

Heakorratalgud 13. aprillil

Kui ise ei tee, siis jääbki tegemata - ent seda me ju ei taha. Sellepärast teeme 13. aprillil heakorratalgud kooliümbruse korrastamiseks: riisume, silume, viskame kruusa ja viime ära katkised pallid. Abiks on meil heakorrafirma, kes aastaringselt aitab kooli territooriumi hooldada - neil kaasas oma töövahendid, abi ja nõu ka saadaval.

Alustame kell 12:00, kohe pärast suurte söögivahetundi, ning teeme 2-3 tundi intensiivselt tööd. Siis kosutav amps, ja bussi peale!

Lapsevanemad, ootame väga teid - iga kätepaar on abiks, iga labidas ja reha kulda väärt. Kohtumiseni!

 Pilte talgupäevast:

 Piltide autor õpetaja Eduard Brok.

Korvpallitund

Neljapäeval, 9. märtsil, toimus meie 1. - 6. klassi õpilastele korvpallitund, mille viis läbi Martin Rebane Eesti Korvpalliliidust projekti "100 kooli" raames. Projekti motoks on "Ilves otsib homseid tegijaid" ja on mõeldud 1. - 3. klassi õpilastele korvpalli propageerimiseks.

Martin õpetas ja lasi õpilastel sooritada erinevaid korvpalliharjutusi. Tund oli väga vahva ja meeldis kõigile väga. Tunni lõpus kinkis Martin Rebane Eesti Korvpalliliidu poolt Virtsu Koolile 5 korvpalli ja mõne aja pärast saabuvad ka võistkonnasärgid. 

Suur aitäh Martinile ja Eesti Korvpalliliidule!

 Õpilaste meenutused:

Meil käis korvpallur nimega Martin külas. Me tegime igasuguseid harjutusi ja kõik meeldisid mulle. Kõige viimane ülesanne oli kõige naljakam ja ma oleksin seda tehes peaaegu pikali lennanud. Väga tore oli. Mulle meeldis ka palli viskamine. Rego arvas, et meie klassi Martin ei oska seda harjutust, aga ta oskas seda väga hästi ning Rego polnud hoolas ja sai hoopis vastu pead. Lõpuks sai meie kool kingituseks auhindu, me saime palle ja särke.

                                                                                                                  Rovar Kivisalu 3. kl

------------------------------------------------------------------------------

9. märtsil käis Virtsu Koolis korvpallur Martin. Meid jaotati viide rühma. Me tegime viis harjutust ja kõiki harjutusi tuli teha kaks korda. See kestis tund aega ja oli väga vahva. Meil olid igasugused käeharjutused. Kuidas tuleb palli püüda ja visata, kuidas käsi hoida. Üks harjutus oli selline, et pidi palli viskama ja püüdma. Lõpuks tegime koos veel ühe grupipildi.

                                                                                                                        Revo Kais 3. kl

___________________________________________________________________________________________

Seis! Politseimuuseum koolis!

Kui teistes koolides on 8. märtsi puhul kombeks lilli noppida ja komme jagada, siis meie lähenesime naistepäevale praktiliselt. Kutsusime külla Politseimuuseumi, et nii tüdrukutele kui poistele üht põnevat ja harivat päeva korraldada.

Noored said end proovile panna märulipolitseinike rollis (ja ka raevunud mässajaid etendades!), mõõtsid kiirust ja omal nahal kogesid, kuivõrd moondub reaalsus erinevaid mõjuaineid tarbides. Andsid sõrmejälgi, koostasid fotoroboti, kandsid vormiriietust ja proovisid käerauad ära. Igal juhul päev täis uut õpikogemust.

Aitäh, Eesti Politseimuuseumi töötajad, et leidsite aega ja võimalust meile külla tulla!

Õpilaste meenutused:

8. märtsil tuli meile külla Politseimuuseum. See oli vägev. Saime põnevaid asju proovida. Minu lemmik oli „joobes prillid“. Panin need ette ja pidin mööda sirget joont kõndima ja kui ma prillid ära võtsin, siis oli imelik tunne. Aga seal oli teisigi asju, mida sai proovida. Sai sõrmejälgi teha, see oli lahe. Ma olin varas ja sai teada, kuidas sõrmejälgi nähtavale tuua. Me saime veel inimese kiirust mõõta. Mina jooksin ja teisel pool koridori otsas oli Sander ning mõõtis mu kiirust. Selle jaoks oli tal aparaat. Minu kiirus oli 18 km/h. Siis oli veel nii, et me pidime kiivrid pähe panema ja kaitse ette võtma. Siis tulid teised ja hakkasid meid pudelitega loopima ja karjuma, aga me ei kuulnud. Meil ei olnud ka valus, olime kaitstud.

Ma soovitan Politseimuuseumisse minna, see oli lahe.

Helen Puuri 3. kl

 __________________________________________________________________________________________

Kolmapäeval, 8.03, käis Virtsu Koolis Politseimuuseum. See oli väga põnev. Me saime proovida, kuidas on alkoholi- ja narkouimas inimesel olla. Selleks anti meile prillid. Me saime veel oma sõrmejälgi teha ja uurida. Veel proovisime politsei riideid ning käeraudu. Me mängisime vägivaldseid inimesi, kes lähevad politseile kallale. Muidugi olid politseil kaitsekiivrid ja kaitsekilbid.

Mulle meeldis see päev väga.

                                                                                                     Ander Õunapuu 3. kl

 __________________________________________________________________________________________

 8.03.2017 käis meie koolis Politseimuuseum. Sel päeval saime prillidega näha nagu purjus või narkouimas inimene. Saime ka plastpudeleid vastu kaitstud politseinikke visata. Mina loopisin vastu Karinat, tema oli politsei. Saime võtta endalt sõrmejälgi. Neid oli päris raske võtta. Mõõtsime ka oma jooksmise kiirust. Mina jooksin 10 km/h. Sai veel politseiriideid proovida, aga mina ei proovinud.

See oli lahe päev.

                                                                                          Gertrud Idvani 3. kl

 __________________________________________________________________________________________

Politseimuuseum tuli meile külla ja tegime igasugust põnevat. Nad olid politseist. Neil oli kilpe ja kiivreid ja prille, mis tegid nii, et sa nagu oleksid purjus. Esimesed prillid tegid nii, et kõik tundus kaugel. Teised prillid tegid nii, et kõik paistis kahekordselt. Me saime end ka käeraudadega kinni panna. Me tegime ka sõrmejälgi paberile.

                                                                                            Martin Ääremann 3. kl

___________________________________________________________________________________________ 

Politseimuuseum tuli meile külla kolmapäeval. See oli väga lahe.

Alguses olime aulas ja tegime põnevaid asju. Meile anti kolm kilpi ja teistele kaks pudelit. Siis me pidime viskama pudelitega neid, kellel olid kilbid. Siis me läksime koridori peale kiirust mõõtma. Kui olime igaühe kiiruse ära mõõtnud, läksime sõrmejälgi võtma. Veel  proovisime prille, need olid narko- ja purjus olemise prillid. Kui küsimusi enam ei olnud, läksime koju.

                                                                                                    Aleks Tüür 3. kl

 __________________________________________________________________________________________

Meil käis külas Politseimuuseum, see oli 8. märtsil. Algul tegime fotorobotit, siis mõõtsime kiirust. Minu kiirus oli 21 km/h. Peale kiiruse mõõtmist läksime tagasi saali ja seal valiti kolm last. Need panid pähe kiivrid ja kaitsekilbid ette. Siis kutsuti teised lapsed ja igaüks võttis kaks plastpudelit kätte. Kõigepealt tehti pudelitega kõva lärmi ja siis hakati meid nendega loopima, aga meie olime korralikult kaitstud. Seejärel läksime sõrmejälgi tegema, saime käeraudu ja jopesid proovida. Edasi suundusime prille katsetama. Ühed prillid olid sellised, et näitasid nii nagu oleksid narkojoobes, teised nagu alkoholijoobes.

Kõik see oli väga põnev.

                                                                                              Heleliis Loops 3. kl 

___________________________________________________________________________________________ 

Vesine ent vahva vastlapäev

Ilmataadil on omad plaanid, meil omad, alati need kahjuks ei ühti. Vastlapäev õues jäi küll ära, kuid toas meil tegemist jätkus.

Õpetaja Maarjaga koos möödusid muuseumitunnid lennates. Kuuldus – nähtus oli palju tuttavat, aga ka sellist, mida veel ei teatud. Kes soovis, sai oma teadmised ka proovile panna.

Õpetaja Heli Allvee ja õpetaja Anu juhendamisel sai igaüks oma „kadasse“ peidetud halbadest ja ebameeldivatest asjadest lahti. Läinud on laiskus ja lohakus, kadedus ja  kiuslikkus, kurbus ja meeleheide. Õnnele ja rõõmule on taas ruumi küllaga.

 Teksti ja piltide autor õpetaja Tiina.

Käsitööringis tähistati õpetaja Maarja sünnipäeva

Kool pole ainult lastele - elukestva õppe filosoofia on meil au sees. Seepärast käivadki igal kolmapäeval meie õpetaja Maarja Jõevee eestvedamisel koolis koos kohalikud tegusad naised, et käsitööringis meisterdada, küpsetada, heegeldada ja savist voolida.

Täna - Maarja sünnipäeval - oli päevateoks mõistagi tort. Lausa kaks. Soovime õnne ja maitsvaid elamusi, loomingulist lendu ja rõõmu tegevustest!

Vanemate klasside uisutamine Paatsalus

Täna, 10. veebruaril oli 7.-9. klasside õpilastel suurepärane võimalus minna Paatsalu kanti uisutama - nimelt Kaaro Saatmäe isa Jüri organiseeris meile täiesti privaatse uisuvälja parkett-sileda jää, hokiplatsi ja hunniku uiskudega. Mõeldud, tehtud: bussile hääled sisse, ja talverõõme nautima. Tegevust jätkus nii vilunud uisutajatele kui algajatele, nii jäähoki harrastajatele kui iluuisumeistritele.

Aitäh, Jüri - järgmisel talvel oleme kindlasti tagasi!

Lapsevanemate koosolek tulekul!

Kuidagi nukker on ainult üks kord õppeaasta jooksul kõikide vanematega kohtuda. Seepärast kutsume kõiki lapsevanemaid 21. veebruaril üldkoosolekule, algusega kl 18:00. Muu hulgas räägime kodukorrast ja selle hoidmisest, sellest, kuidas igaüks meist saab ja peab panustama kooli ja kogukonna õitsengusse, lahendame jooksvaid küsimusi ning räägime ringide tegevustest.

Üldise osa järel on lastevanemate soovil võimalik klassijuhatajaga oma klassi keskseid küsimusi lahendada.

Ootame aktiivset osalust!

"Hingelugude" kontsert 18. novembril

 18. novembril toimus meie koolis traditsiooniks saanud Jõulude-eelne kontsert. Esinesid kõikide klasside lapsed, alates kõige pisematest ning lõpetades meie üheksandikega. Kes julgemalt, kes väikese pabinaga - kenasti hakkama said kõik! Kaunid viisid, hingest tulevad sõnad, püüdlik esitus ja toetavad kuulajad, ning loomulikult veatu korraldus ja abi läbiviimisel - mida veel vaja, et üks hingetõmbe- ja jõuluootuste-aeg ilusasti sisse juhatada.

 

Uue õppeaasta avaaktus

Selle õppeaasta avaaktuse pildid on valmis ja vaadatavad siin. Meeleolukat ja värvikat aktust jäädvustas õpetaja Siivi. 

2016/2017 õppeaastal alustas Virtsu Koolis oma kooliteed üks esimese klassi õpilane. See-eest kokku on uusi õpilasi meie koolis sel aastal pea 10! Kokku on õpilaste arv meie koolis nüüd 65, lisaks 15 last lasteaias. 

 

VIDEOD

827 views