Virtsu Kool

Lasteaia lõpupidu 26.05.2017

Ega siis ainult põhikooli 9. klass ei lõpeta kooli - meie vahvad tegelased lasteaiast samuti tähistasid eelmisel reedel selle õppeaasta lõppu. Koolirühmal veel eriti tähtis sündmus see: nimelt nende jaoks sai läbi lasteaiapõli, algamas on uus, põnev ja käänuline koolitee! 

Pidasime sel puhul pidu: laulsime, tantsisime, saime ja jagasime lilli, sõime kooki ja grillisime, hüppasime batuudil ja tegime palju muud põnevat. Nüüd võib suvi rahulikult tulla, sest meie oleme valmis!

Lasteaia koolieelikud käisid Virtsu Kooliga tutvumas.

"Oh, kooliaeg, kooliaeg, millal sina tuled...", nii võiks iseloomustada eile koolis valitsenud meeleolu. Koolieelikutest lapsed, nii Virtsust, Kõmsilt kui Vatlast, olid eile koolielu nuusutamas. Käisin tundides, mängisid pille ja proovisid 45 minutit järjest tunnist osa võtta. Muljed? Igati äge, kõigile osapooltele meeldis - nii et ootame sügisel tagasi!

Soome Virtsu lapsed meie lastel külas.

Helsinkis asuva Vironniemi lasteaia hellitusnimi on Virtsu. Saanud teada, et Eestis on olemas nende nimekaim, tulid nad reedel, 5. mail meile küll. Tutvusime teineteisega, külalised laulsid meile tervituslaule, meie õpetaja Monika õpetas soome pisikestele käsitööd ja meisterdamist. 

Vahva päev ja kihvtid mälestused - ehk järgmine aasta meie laste kord Soome sõita?!

Meie lapsed Massus ja Kõmsil.

Meie kõige väiksemad on ühtlasi ka kõige julgemad. Nimelt kogu lasteaiarühm käis 30. märtsil hobustega tutvust tegemas Massus, seejärel aga kontrollisid meie põngerjad, kuidas vallavalitsus oma tööd teeb. Tundub, et kõik on kontrolli all!

Rõõmu, lusti ja avastamist oli oi kui palju! Aitäh Massu Ratsaklubile ja Hanila Vallavalitsusele, et meid vastu võtsite ja lastele meelehead tegite!

Soome Virtsu lasteaed meil külas 5. mail!

Kas teadsite, et Helsinkis on samuti üks Virtsu olemas? Just nimelt - Helsinki Vironniemi lasteaia hellitusnimeks on "Virtsu"! Saades teada, et Läänemaal on samanimeline koht olemas, otsustasid soome lapsed ja õpetajad meile külla tulla.

Väliskülalised on meie juures 5. mail (reedel), kella 10:00 ja 12:00 vahel. Näitavad end ja vaatavad meid, esitavad tervituslaule. Omalt poolt esitame ka meie eestikeelseid laule, näitame, kui sõbralikud ja vahvad oleme, sööme koos lõunat ja saadame külalised koduteele! 

Soome Virtsu kohta saab uudistada lähemalt siin: http://vironniemi.fi

Pisikeste ja kooliõpilaste ühine kontsert 20.02.2017.

Vabariigi sünnipäev on küll selline püha, kus ühiselt laulda, tantsida ja luuletusi lugeda sobib. Juba traditsiooniks saanud pisikeste ja kooli 3. klassi ühiskontserdi eestvedajateks olid õpetajad Marje ja Anu, käsitöö võlusid aitas teha Monika. 

Aga et kontsert ikka täiuslik oleks, siis kutsusime kooli suuremaid, 7. klassi õpilasi kaasa elama ... ja kaasa tegema. Vahva päev päev, aitäh kõigile tegijatele!

 

Meeleolukas sügiskontsert lasteaias 10.11.2016.

Meie lapsed on olnud terve sügise tublid ja töökad. Teavad nüüd palju uusi laule, luuletusi, oskavad lugeda ja arvutada. Seda kõike on ju tore näidata oma vanematele - et ka nemad saaksid uhkust tunda oma pisikeste üle! Et ühildada oma oskuste näitamist äsja olnud Mardipäevaga, aga ka pühendades Isadepäevale, viisime läbi 10. novembril lasteaias sügispeo. Lapsed laulsid, tantsisid, meisterdasid kõrvitsatest laternaid, mängisid peitust isadega ja otsisid õues helkureid. Suured tänud meie väsimatutele õpetajatele Marjele, Monikale ja Hellenile!

Lihula Päästekomando meil külas 20.10.2016.

Oktoobris käis meil lasteaias külas Lihula Päästekomando - päris päästeautoga! Tublid ja vahvad päästjad tutvustasid tehnikat, rääkisid meie lastele tuleohutusest. Igaüks sai istuda autos, proovida pähe kiivrit ja tunda end tõelise elude päästjana! Lisaks lasteaia lastele olid kohal ka algklasside lapsed. Suur aitäh päästemeeskonnale ja kohtumiseni järgmisel aastal!

 

 

Lasteaia lõpupidu 26.05.2016

Palju õnne Mariile, kes lõpetas eile lasteaia!
Pidu - aktus, minfarm ja väike grill, oli vahva, aitäh lapsevanematele, kes terve õppeaasta seda päeva ette valmistasid!
Lasteaiaseltskond on küll väike, aga väga tegus ja toimekas, ühises koostöös suudetakse nii mõndagi.

 

Maasikasõprade projekt

Lasteaiarühm õpetaja Helleni eestvedamisel osaleb sellel aastal üle-eestilises projektis "Maasikasõbrad", mida organiseerib Räpina Aianduskool. Igale projektis osalevale lasteaiarühmale või klassiile saadeti neli maasikataime, mille kasvamist ja arenemist jälgitakse ja häid nõuandeid jagatakse spetsialistide poolt. Väga arendav ja põnev ettevõtmine!
Minge vaadake oma silmaga, kuidas lasteaiataimekestel läheb. Kui aga lasteaeda ei jõua minna, lugege nende blogi http://virtsumaasikas.blogspot.com.ee/

Kogu projekti hõlmav leht asub siin:
 
 

Eesti Vabariigi sünnipäev 25.02.2016

Koolilapsed ja väikesed lasteaiamudilased tulid kokku, et üheskoos rõõmustada selle üle, mis meil on - sõbrad, kodu, toredad pered, naeratused, tärkav kevad ...
Rõõmustage teiegi meie üle!

Kõrgushüppevõistlus 10.02.2016

Aasta oodatuim spordisündmus lasteaias -kõrgushüppevõistlused. Noorte sportlaste rõõmu hüppamisest tõstis asjaolu, et paljud vanemad olid kaasa tulnud elama. Ja kuldmedal võistluse lõpuks igaühe kõhus - no on ju tore! Seekordne suurim ületatud kõrgus oli 65 cm.

 

Jõuluväljasõit 18.12.2015

Lasteaia jõulupäev toimus sellel aastal Nurmenuku puhkekeskuses. Oh üllatust - jõuluvanagi oli samal ajal seal puhkamas! No on see vast kokkusattumus...

Piparkoogilõhnaline lasteaed 15.12.2015

Päkapikupäev 01.12.2015

Aastatepikkune traditsioon, et 1. detsembril vallutavad lasteaia päkapikud, jätkus ka tänavu.

 

 

Kummikukilomeeter 2 23.09.2015

Mowe Week üritustesarjas oleme teist aastat osalised olnud. Ka sellel aastal otsustasime läbi käia toreda sügisese raja, lisaks liikumisrõõmule soovisime tähistada sügise sünnipäeva. Ilm oli meie poolt, ning vahva matk Luubi alla saigi teoks. Paar tundi liivas mängimist, joonistamist, loodusvaatlusi ja pikniku pidamist - see möödus nagu linnutiivul. Matkarajaga said hakkama kõik lapsed vanusest hoolimata!

Aitäh Liisa emale, kes meiega kaasa tuli ja vahvaid seenemikke kaasa tõi!

 

Lasteaia kodukord

Kodukorra leiad SIIT

Lasteaiarühmaga liitumise avaldus

Toiduraha toetuse andmise kord

Vaata määrust.

Avalduse blankett on SIIN: 

TUTVUSTUSEKS...

 

VIRTSU KOOLI LASTEAED…

… on alusharidust andev lasteasutus, mis avati 1967 a. ja on sellest ajast alates pidevalt tegutsenud.

Eesti Vabariigi haridusseadus ütleb alushariduse kohta järgmist :

 „Alusharidus on teadmiste, oskuste, vilumuste ja käitumisnormide kogum, mis loob eeldused edukaks edasijõudmiseks igapäevaelus ja koolis.“ (RK s. 09.06.93 nr. 162 jõust.16.07.93 RT I 1993, 40, 593)

„Alusharidus omandatakse põhiliselt kodus ning selle eest vastutavad vanemad või neid asendavad isikud. Perekondlikku kasvatust toetavad ja täiendavad koolieelsed lasteasutused.“ (RK s. 09.06.93 nr. 162 jõust.16.07.93 RT I 1993, 40, 593)

Käesoleval  ajal tegutseb Virtsu Lasteaias üks liitrühm kolme õpetaja juhendamisel. Kõik õpetajad on koolieelse pedagoogilise haridusega – üks kõrgharidusega, kaks kesk-eriharidusega. Pedagoogiline tegevus toetub tugevalt tunnustatud pedagoogikateadlase Johannes Käisi õppemeetoditele.

Haridusuuendaja Käis innustas oma ideedega keskenduma lapsele ja elulähedusele, arvestades iga lapse individuaalsust, kalduvusi ja huvisid. Ta rõhutas õpetuse seotust kodukoha ja loodusega ega väsinud toonitamast loodusearmastust ja loodusest saadavaid esteetilisi elamusi. Erilist rõhku pööratakse meie majas käelistele tegevustele, mis on väikelapse arengu aluseks.

Hoolimata sellest, et lasteaias on liitrühm, käivad tegevused vanusegrupiti: 2 – 4 a; 5 – 6 a ja 6 – 7a.  Erilist tähelepanu pööratakse viimasele vanusegrupile ehk kooliminejatele, kes kevadeks peaksid saavutama koolivalmiduse.

 

Virtsu Kooli lasteaed on rõõmus, sõbralik ja vahva koht

kõikidele lastele ja lastevanematele, kes on, ja tahavad olla  rõõmsad, sõbralikud ja vahvad!

PÄEVAKAVA

 7. 15 – 8. 45  LASTE VASTUVÕTT, INDIVIDUAALSED TEGEVUSED, MÄNGUAEG

8. 45 – 9. 00  HOMMIKURING

9. 00 – 9. 30  HOMMIKUSÖÖK

09.30 - 10.00 MÄNGUAEG

10.00 – 11.30 ARENDAVAD TEGEVUSED, RÜHM JAGUNEB KAHEKS GRUPIKS: 2 – 4 AASTASED JA 5 – 7 AASTASED

11.30 – 12.30 OLEME ÕUES, ÕPIME JA MÄNGIME

12.30 -  13.00 LÕUNASÖÖK

13.00 – 15.30  2 – 6 A. LASTE LÕUNAUINAK

                      6 – 7 A. LASTE ÕPPETÖÖ    

15. 30  GRUPITÖÖ LÕPEB

15.30 – 16.00 ÄRATUS, MÄNGUAEG

16.00 –16.30  ÕHTUEINE

16.30 – 17.45 MÄNGUAEG, INDIVIDUAALSED TEGEVUSED, KOJUMINEK

ÕPPEKAVA

RÜHMAREEGLID

TEADMISEKS KOOLIMINEVATE LASTE VANEMATELE

Meie rütmikavideod

Jõuluaja tantsud:

 

VIDEOD

827 views